בעיות התקרחות

לרוב בשנות העשרים המאוחרות זה מתחיל. יותר ויותר קווצות שיער נותרות במקלחת, על הכרית ובעיקר במסרק. לאחר מספר חודשים אפשר להבחין בתופעה באמצעות המראה.

 

תופעת ההתקרחות הגברית שלא פסחה על הגברים הישראלים, אשר מהווים אחוז ניכר ממנה. הינה תופעה אשר נפוצה בעיקר אצל גברים ומשפיע עליהם בשלל דרכים שונות.

 

מהי התקרחות

 

תופעת ההתקרחות הינה תופעה אשר מתבטא כתופעה פיזית, אך לתופעה זו ישנם מאפיינים פסיכולוגים , נפשיים וחברתיים.

 

גברים רבים מייחסים לשיערם סגולות של ממש, שיער עבור רבים מבטא בריאות, גבריות, נעורים ויופי.60% מכלל האוכלוסייה הגברית סובלים מתופעת ההתקרחות, אצל גבר בניגוד לאיש ההתקרחות הינה בעיקר באזור המפרצים ואמצע הקרקפת.

 

במצב סטנדרטי כ- 100 שיערות נושרות ביממה ואותן מחליפות 100 שיערות אשר צומחות ביממה. במקרה של התקרחות, שורשי השיער נחסמים ומתוכן לא צומחות עוד שיערות וכך מתפתחת הקרחת.

 

בעיות התקרחות סיבות להתקרחות

 

מחקרים רפואיים ומומחים מתחום הרפואה חקרו ומצאו כי הסיבות להתקרחות הן :בעיקר גנטיקה ,עישון מגביר את התופעה, שינויים הורמונאליים אצל נשים, לחצים נפשיים ותזונה לקויה.

 

דרכי טיפול מחקרים רבים מוכיחים כי ברגע שהתחיל לנשור השיער, אין אפשרות להצמיח אותו מחדש על ידי "תרופות פלא" , מה שכן ניתן לעשות היא פעולת מניעה בלבד. אם בכל זאת החליט המטופל לטפל בבעיה , מומלץ מאוד להיוועץ עם רופא עור מומחה אשר יאבחן את מקור התופעה וימליץ על טיפול.

08-9458008​

ירושלים

רחובות